Kategoriler
Klavyeler Roland

Roland E-A7 Sample Ses Import & Export

Kısaltmalar:

UST= User Sample Tone

UPG= User Performance Group

UPS= User Performance Single

Import= İçeri Aktarma (Flash bellekte bulunan bir sample sesi dahili hafızaya yükleme)

Export= Dışarı Aktarma (Dahili hafızada bulunan bir sample sesi flash belleğe kaydetme) (parçalı yedek alma)

Açıklamalar:

Roland, E-A7 de kullandığı işletim sistemi ile büyük bir fark ortaya koymuş durumda. Bu güne kadar kullandığım arranger keyboard (aranjör klavyeler) içerisinde en esnek, en komplike cihaz diyebilirim. Neredeyse kullanıcının isteyebileceği tüm detaylı özellikler işletim sisteminin içerisinde mevcut. Ritim oluşturma, ritim kopyalama, yedekleme, tek tek ritim, ses, performans yedekleme ve yedekten geri alma işlemleri ayrıca sample ses oluşturma, mikrofon ile kayıt alma, kendi içerisinde üst üste kayıt alma gibi daha pek çok özellik var. Bugün sizlere daha önce oluşturduğunuz bir sample sesi nasıl flash belleğinize kaydedebilirsiniz ve bu kaydettiğiniz sample sesi nasıl tekrar cihazınıza geri yükleyebilirsiniz bunu açıklayan bir video paylaşmak istiyoruz.

Örneğin; bir set içerisinden bir ve ya daha fazla sample sesi başka bir sete aktarmaya çalışıyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için öncelikle seti cihazınıza yüklemelisiniz. Ardından diğer sete aktaracağınız sample sesi UST Export yöntemi ile cihazınızda takılı bulunan flash belleğe kaydedebilirsiniz. Daha sonra diğer seti yükleyip Export ettiğiniz sample sesleri Import yöntemi ile yeni setinizin içerisine aktarabilirsiniz.Tam olarak nasıl yapılacağı aşağıdaki videomuzda anlatılmaktadır.

Burada dikkat etmeniz gereken sample sesi içerisinde bulunduran UPS dosyalarını da yüklemektir. Sadece sample ses kullanılabilir fakat herhangi bir effect uygulamadan kullanmak biraz anlamsız olacaktır. Bir elektro bağlama sample sesine phaser, reverb gibi effect ler uygulanmassa çok iyi netice vermeyecektir. UPG ve UPS nasıl kopyalanır konusunu okuyunuz. Anlaşılmayan konuları bize bildiriniz. En kısa zamanda yanıtlanmaya çalışılacaktır.

“Roland E-A7 Sample Ses Import & Export” için 2 yanıt

hocam cok tesekurler…onceki videonla dr kitleri tek sete topladim…bununlada sesleri toplarim…kendime gore set yapiyorum…tekrar tesekkurler….ups dosyasini aktarma videosunu bekliyorum…

Bir cevap yazın