Kategoriler
Gem Klavyeler

Disket 8 MB wk4 wk6 wk8 genesys block (set)

Arkadaşlar disket ile yüklenen 1 tek block yok.

Bu güne kadar yapılmış hiçbir kit ne yer değiştirebiliyor ne başka bloğa taşınabiliyo nede kopyalanıyor. Kopyalansa bile işlem yarım saat sürüyor.

Ritimler taşınamıyor wk da? Ritimler başka blockların içinde bozuk çalıyo kitler taşınamadığı için ritimlerde taşınamıyor.

Adam gibi bi block yok piyasada kiminin alı iyi kiminin moru ama bunları birleştirsek de güzel bi block ortaya çıksa olmazmı?

Yukarıda yazılanların artık sizin için bir önemi yok. Çünkü aşağıdaki linklerden indireceğiniz block disketle yüklenebilen 8 MB lık wk8 bloğudur.

Peki bu disket olayı size ne kazandıracak?

1. Disket ile block yükleyecek ve block yüklemek için orgunuzu açmak zorunda kalmayacaksınız.

2. İçerisindeki kitlerin tamamı multi sample olduğundan kitleri 1-2 dakikada başka blockların içine taşıyabilecek ve  bu blocktaki kitleri ve ritimleri ekleyebileceksiniz.

3. Özellikle hard diski olmayan wk ve genesysler için çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü tek çözüm disket.

4. Benim için öneli değil diyenler için de önemli olduğunu düşünüyorum. Her an hard disk hata verebilir. Yeniden block yüklemek gerektiğinde bu disketlerden başka çareniz olmayacak.

5. Wk8 ve genesys de 8 MB onboard ram kullanılıyorsa başka ram yoksa bu disketleri bir defa yüklemek yeterli olacak. Kapatıp açtığınızda ritim ve sample sesler silinmez.

6. Güncelleme bu block için çok çok kolay çünkü yakında Yozgatlı İbrahimin diğer kitlerinide ilave edeceğim. Şuan sadece 1 kit ve 1 ritim var içinde.

Nasıl yapılır?

1. Önce size verilen linkten dosyayı indirin ve rardan çıkarıp dosyaları görün.

2. 8 adet klasör göreceksiniz. Bu klasörlerin her biri bir disket içeriğidir.

3. İlk olarak ritim klasörünü boş bir diskete yazdırın. Disketi orgunuza takarak block yüklermiş gibi yükleyin.

4. Daha sonra 2-3-4-5-6-7 numaralı dosyaları sırasıyla boş disketlere yazdırın. Bu disketleri yüklemek için tek tek ses yüklemeyi biliyor olmanız lazım. Çünkü içerisindeki sesleri tek tek yüklemeniz gerekiyor. Şu yazıyı okuyarak tek tek yüklemenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Tek tek ses yüklemek: Disketi orga takın. Disk bölümüne girin. (load->single->sound ) ekranı bu şekilde yaparak enter a basın. Bloğun içeriği ekran da görünecek. İçerideki sesleri yanlarında yazan satır numaraları aynı olacak şekilde orgunuza yükleyin. yani kanun 1-9-1 de ise yüklediğiniz satır yine 1-9-1 olacak.

Ekranı (load->single->sound ) bu hale getirmek için: Sırasıyla disc->(2 defa alt cursor) tuşlayın.

Alt cursor nerde? cursor yani yön tuşları yani bilgisayarda genelde rakamların yanındaki -> tuşları. ORG üzerinde value yani tempo tekerleğinin yanındaki 4 tuş. Yukarı-aşağı-sağa-sola.

Bir cevap yazın