Kategoriler
Klavyeler Roland

Roland E-A7 Versiyon (sürüm) Yükseltme

banner_ROLAND_E-A7

Eğer E-A7 klavyenizin yeni bir güncellemesi yayınlanmış ise bu adresten indirebilirsiniz. Roland, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda cihazları için yenilikler yapabilir ve bu yenilikleri sistem güncellemesi şeklinde paylaşabilir. İndirme işleminin ardından indirdiğiniz dosyayı bazı işlemlere tabi tutmanız gerekecek. Bu işlemler için ise bazı programlara ihtiyacınız var. Şayet linux ve mac işletim sistemlerini kullanıyorsanız bu programlar halihazırda yüklüdür. Windows kullanıyorsanız şu programı indirerek bilgisayarınıza kurunuz. Daha sonra;

1. Öncelikle boş bir USB flash diske ihityacınız var.

1 gb ve daha büyük bir çıkarılabilir diskiniz varsa içerisindeki verilerinizi yedekleyin. Bilgisayarınıza taktığınız diskinizin içerisindeki bütün verileri yedekledikten sonra silin. Windows kullanıcıları için pratik bir yöntem olarak bilgisayarım klasörünün içerisinde diskinizi gördüğünüzde diskinize sağ tıklayın ve diski biçimlendir seçeneğini seçin. Böylece boş bir disk elde etmiş olursunuz. Biçimlendirme tamamlandıktan sonra;

2. İndirilen dosyayı hazır hale getirmek.

İndirdiğiniz sistem güncelleme dosyası internet kanunları gereği sıkıştırılmış formattadır. Bu program sayesinde sıkıştırılmış dosyayı açın. Açtığınız dosyanın içerisinde bir klasör göreceksiniz, o klasörüde açın. İçerisinde 5 adet dosya göreceksiniz. O dosyaları fare ile işaretleyin ve sürükle bırak yöntemi ile biçimlendirdiğiniz flash diskin içerisine kopyalayın (tutup diskin içerisine bırakın). Kopyalama işlemi birkaç dakikadan fazla sürmeyecektir. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarım klasörünü açın ve diskinize sağ tıklayarak çıkar seçeneğini seçin. Falsh diskiniz sistem yüklemesi için hazır.

3. Sistem yükseltmesi

3.1 Klavyeniz kapalı konumda iken flash diski klavyenize bağlayın.

3.2 TAP butonunu bulun ve power tuşundan önce ona basın ve basılı tutarken power butonuna basılı tutun.

3.3 Update Mode yazısı ekranda belirene kadar tap ve power tuşlarına basılı tutun. Yazı göründüğünde ellerinizi kaldırabilirsiniz.

3.4 Güncelleştirme başladıktan sonra hiçbir tuşa basmayın ve kesinlikle cihazınızı kapatmayın. Enerjiyi kesmeyin. Münkünse güncelleme işlemi için bir adet kesintisiz güç kaynağı temin edin. Güncelleme sırasında enerji kesintisi olursa cihazınıza zarar verebilir.

3.5 SUCCESS yazısı ekranda belirdiğinde güncelleştirme başarı ile tamamlanmış demektir. Bu işlem genellikle 30 dakika sürer. SUCCESS yazısını gördükten sonra cihazınızı POWER tuşu ile kapatın ve flash diskinizi çıkarın.

3.6 Flash diskinizi tekrar bilgisayarınıza bağlayın ve biçimlendirin. Biçimlendirdiğiniz flash belleğinize aldığınız yedek dosyalarınızı tekrar yükleyerek yedeklerinizi klavyenize atabilirsiniz. Bu yazımızda nasıl yapılacağını paylaşmıştık. Başarılar.

Bir cevap yazın