Kategoriler
Klavyeler Korg

Korg Pa2x Pro Tanıtım

 

Korg’un ses kalitesinin dünyada en iyilerden biri olduğu ve pek çok müzisyen tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Pa800’de bu güçlü ses yapısı daha da geliştirilerek daha zengin, daha detaylı, daha doğal sesler üretilmiştir. Hatta üretilen en güçlü synthesizer OASYS’ten bazı sesler de kullanılmıştır. Ses hafızası büyük miktarda arttırılmıştır. ROM bölümü 950’den fazla ses + 64 ekstra drum kit, RAM ise tam kapasite ses editing imkanları yanında 256’ya kadar user sesi ve 64 drum kiti içermektedir.

Gitar modu, gerçek sap pozisyonları ile kolayca gerçekçi gitar partileri yazmanızı sağlar. Pa2X Pro’nun, 2 adet MIDI dosyasını anı anda çalabilen çift sequencer’ı aynı anda iki MP3 dosyasını da çalabilmektedir. MP3 dosyaları ayrıca transpoze edilebilir, temposu ile oynanabilir. Standart MP3 özelliği ayrıca performansınızı (vokaller ve Pa2X Pro sesleri) MP3 formatında kaydedebilir.

Teknik Özellikler :

Klavye: Kuvvet hassasiyetli ve aftertouch özellikli 76 adet gerçek ağırlıklı tuş.

Sistem: OPOS (Objective Portable Operating System) ve RX (Real eXperience) teknolojisi – Çalarken aynı anda yükleme özelliği – Güncellenebilir işletim sistemi – SSD Sold State Disk.
Ton Jeneratörü: KORG EDS (Enhanced Definiton Synthesis) ses jeneratörü: 120 ses, 120 osilatör – Rezonanslı filtreler.
Efektler: Her trak için üç bantlı EQ 4 Stereo Dijital multi efekt sistemi – 124 efekt + VOCODER – Final semiparametrik üç bantlı EQ – TC Helicon ses prosesör teknolojisi: Üç partili harmonizer, reverb, delay, compressor, EQ, Gate.
Sesler/Drum kitler: Stereo piyano ve GM Level 1 ve 2 uyumlu sesler dahil 950’den fazla ses, 63 drum kit – User bölümü: 256 ses, 64 drum kit – Dijital sürgüler: 9 adet – Realtime kontrolları: Tahsis edilebilir sürgüler

– Ses ve drum kitleri tümüyle edit edebilme – Sampling: Record, Edit, Time Slice, Korg, Wav, Aiff ve Akai dosyalarını Load/Import edebilme – Wave ve Aiff dosyalarını Export edebilme – PCM RAM Memory: Opsiyonel EXB-M256 ile 256MB’ta çıkarılabilir 128MB standart.

Ritmler: 400’den fazla hazır ritm, SSD, tekrar yazılabilir – Favori banklar dahil 960 mevcut ritm alanı – Sekiz ritm trakı, 4 Single Touch ayarı, ritm başına 4 pad ve bir ritm performansı – Gitar trak modu, paralel ve sabit NTT – Eski “i-serisi” ve Pa

serisi ritm formatlarıyla uyumlu – Step Record’a sahip Style Record, Track ve Event Edit fonksiyonları – Ritm kontrolları: 3 Intro, 4 varyasyon, 3 fill, 3 ending, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment/Real Time Track Balance Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, Single Touch.

Performans/STS: 320 Realtime performans bölümü – STS: Realtime trak hazıfası ve ses prosesör ayarları, 4 x 960 ritm, 4 x SongBook girişi.

Realtime trakları: Dört klavye trakı (Upper 1, 2, 3, Lower) – 4 pad trakı.
Song Play: SMF (0 ve 1 formatları) uyumlu patentli XDS Crossfade Dual Sequencer Player, KAR ve MP3 dosyaları – Ayrı Select, Start/Stop, Home, Rewind and Fast Forward kontrolları – X Fader Balance kontrolları – Söz ve akor bilgisini ekranda yada opsiyonel VIF4 seçeneği kurulduğunda monitörde gösterme özelliği – Markerlar – Jukebox fonksiyonu.

MP3 Çalıcı/Kaydedici: Çift MP3 çalıcı ve MP3 kaydedici. Song Play modunda iki MP3 dosyasını aynı anda çalabilme, gerçek zamanlı transpoze (+6/-5 yarım ton) ve tempo değişikliği (%±30) ile çalabilme. – Ritmler, SMF, Real Time trakları, padler, mikrofon ve efektler ile MP3 kaydedebilme.

Sequencer: Quick Record (Backing Sequence), Multitrack ve Step Record fonksiyonları – Tam özelliğe sahip sequencer – 16 trak – 200,000’e kadar event – SMF formatı.

SongBook: Ritm, SMF, Karaoke, Style Play ve Song Play modları otomatik seçim MP3 tabanlı tamamen programlanabilir müzik veri tabanı – Kullanıcı tarafından ayarlanabilir özel listeler – Filtreleme ve komut verme seçenekleri.

Uyumluluk: “i-serisi” modelleri: Ritmler, Pa serisi: Ritm, performans, program/ses, şarkı, SongBook, Pad.
Multi Pad: 4 tahsis edilebilir pad + Stop düğmesi. Pad Record fonksiyonu.
Genel Kontrollar: Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Style Change, Performance/STS içine tanımlı Quarter Tone and Arabic Scale – Realtime kontrolları: Joystick (pitch + modülasyon), 8 tahsis edilebilir sürgü, MP3 Volume, 2 tahsis edilebilir sviç, Dial, Up/+, Down/-.

Kontrol girişleri: Damper pedal (Opsiyonel DS1H ile yarı pedalı destekler), tahsis edilebilir pedal/sviç, EC-5 (Programlanabilir multi sviç)

Analog çıkış: Balanslı/Balanssız jak Left/Mono, Right/Mono, Out 1, Out 2, Headphones (ön panelde)

Dijital çıkış: Ana stereo çıkışları yansıtan S/P SIF (48kHz – coaxial).

Line Girişi: 2 Balanslı/Balanssız jak Left/Mono, Right/Mono.

Mikrofon girişi: Gain kontrollu (20’den 55 DB’ye) ve değiştirilebilir Phantom Power’a sahip XLR balanslı kombo.

MIDI: In, Out, Thru standart MIDI bağlantıları – USB’den MIDI’ye USB aygıt portu ile bağlantı – Bağımsız trak tahsisi – 8 kullanıcı tarafından belirlenebilir MIDI ayarı.

USB: 2 USB Host Ön/Arka (2.0 Yüksek hız) ve 1 USB Device arka (1.1 yüksek hız) bağlantısı.
Hard Disk: Standart dahili 2.5″ ATA hard disk sürücüsü.

DVD-CD çalıcı – Disket: USB Host portlarına bağlanabilir opsiyonel USB DVD/CD/FD sürücüleri.

Ekran: Motorlu kaldırılabilir ekran – Çözünürlük: 320 x 240 piksel – Color TouchView Graphic dokunmatik ekran.

Boyutlar: 1207 x 365 x 136 mm. (Müzik standı hariç ekran kapalı durumda)

Ağırlık: 18 kg.

Bir cevap yazın