Kategoriler
Gerekli Bilgiler Sağlık

Bir Kanser Raporu ve Çok Önemli Uyarılar

Cancer Update from Johns Hopkins
Johns Hopkins universitesinden kanser raporu

This information is being circulated at Walter Reed Army Medical Center as well.
Bu döküman, Walter Reed Army Medical Center tarafından da dağıtılmaktadır.

No plastic containers in microwave.
Mikrodalga fırınlarına plastik tabak ve kutuları koymayınız.

No water bottles in freezer.
Plastik su şişelerini buzluğa koymayınız.

No plastic wrap in microwave.
Plastik tabak örtülerini (SARAN WRAP) mikrodalga fırınına koymayınız.

A dioxin chemical causes cancer, especially breast cancer.
Dioxin isimli kimyasal madde kansere neden olur, özellikle göğüs kanseri.

Dioxins are highly poisonous to the cells of our bodies. Don’t freeze your plastic bottles with water in them as this releases dioxins from the plastic..
Dioxin maddesi vücudumuzdaki hücreler için bir zehirdir. Plastik şişeleri içinde su varken dondurmayınız. BU durumda plastik içindeki Dioxin’i açığa çıkartmaktadır.

Recently, Edward Fujimoto, Wellness Program Manager at Castle Hospital , was on a TV program to explain this health hazard. He talked about dioxins and how bad they are for us.
Geçen günlerde. Edward Fujimoto, Wellness Program Manager ( Castle Hospital ) bir TV programında bu sağlık tehdidini açıkladı.. Dioxinlerin bizler için ne kadar tehlikeli olduğu gerçeğini anlattı.

He said that we should not be heating our food in the microwave using plastic containers.. .
Yiyeceklerimizi mikrodalga da plastik kutular içinde ısıtmamamızı istedi.

This especially applies to foods that contain fat.
Bu özellikle içinde yağ olan yiyecekler için daha önemlidir.

He said that the combination of fat, high heat, and plastics releases Dioxin into the food and ultimately into the cells of the body…
Yağ, yüksek sıcaklık ve plastiklerin bir araya geldiklerinde Dioxin açığa çıkarttıklarını ve bunun vücudumuzdaki hücrelere geçtigini açıkladı.

Instead, he recommends using glass, such as Corning Ware, Pyrex or ceramic containers for heating food… You get the same results, only without the dioxin .
Plastikler yerine Cam, Pyrex, CorningWare yada seramik’ten yapılmış kapların kullanılmasını tavsiye etti.

So such things as TV dinners, instant ramen and soups, etc., should be removed from the container and heated in something else. Paper isn’t bad but you don’t know what is in the paper. It’s just safer to use tempered glass, CorningWare, etc.
Microwave için hazır üretilmiş çabuk ısıtılabilen yiyecek paketlerini başka bir kaba aktararak ısıtınız. Kağıt çok kötü bir malzeme değil ama içinde ne olabileceğini hiç bir zaman bilemeyiz. Pyrex, ISIcam, CorningWare gibi kapları kullanmak çok daha güvenlidir.

He reminded us that a while ago some of the fast food restaurants moved away from the foam containers to paper. The dioxin problem is one of the reasons…
Bazı zincir (fast food) restoranları yakın geçmiste plastik kutulardan kağıda geçtiler. Bunun en büyük nedeni dioxin problemidir.

Also, he pointed out that plastic wrap, such as Saran, is just as dangerous when placed over foods to be cooked in the microwave.
Ayrıca, Saran wrap ismi altında satılan tabak ve kutuların üzerine örttüğümüz ince plastik film de mikro dalga fırınına girdiğinde diğer plastikler kadar tehlikelidir.

As the food is nuked, the high heat causes poisonous toxins to actually melt out of the plastic wrap and drip into the food. Cover food with a paper towel instead.
Mikrodalgada yiyecek ısınlanırken yüksek sıcaklıklar ince plastiği eritebilir ve erimiş plastik yiyeceğinize karışabilir. Mikrodalga kullanırken yiyecek kaplarınızı plastik yerine kağıt havlu ile örtünüz.

This is an article that should be sent
To anyone important in your life!
Bu yazıyı tüm tanıdıklarınız gönderiniz.

Bottled water in your car is very dangerous.
Arabanızda bulunduracağınız plastik su şişesindeki su çok tehlikelidir.

This is how Sheryl Crow got breast cancer. She was on the Ellen show and said this same exact thing. This has been identified as the most common cause of the high levels in breast cancer, especially in Australia .
Plastik su şişeleri Sheryl Crow’un göğüs kanseri olmasının en büyük nedenidir. Plastik şişeler özellikle Avustralya’ da yüksek sayıda görülen göğüs kanseri vakalarının en büyük nedenidir..

A friend whose mother was recently diagnosed with breast cancer and the Doctor told her: women should not drink bottled water that has been left in a car.
Annesi çok yakında göğüs kanseri teşhisi konulan bir arkadaşımıza doktor şunu söyledi. “Kadınlar arabalarda bırakılmış plastik su şişelerinden su içmemelidir”

The doctor said that the heat and the plastic of the bottle have certain chemicals that can lead t o breast cancer. So please be careful and do not drink bottled water that has been left in a car, and, pass this on to all the women in your life.
Doktor yüksek sıcaklık ve şişe plastiklerindeki belli kimyasallar göğüs kanserine neden olabilir. Lütfen dikkatli olun ve arabada bırakılmış plastik şişelerden su içmeyin. Lütfen bu bilgiyi etrafınızdaki bütün bayanlara iletiniz.

This information is the kind we need to know and be aware and just might save us!
Bu bilgi kesinlikle iyi bilmemiz gereken ve sakınmamız gereken bir tehlike ile ilgilidir. Bu bilgi yaşam kurtarabilir.

The heat causes toxins from the plastic to leak into the water and they have found these toxins in breast tissue. Use a stainless steel canteen or a glass bottle when you can!
Yüksek sıcaklık plastiğin içindeki toksinleri suya ve yiyeceklerimize geçiriyor ve doktorlar bu toxinleri kanserli hücrelerimizin etrafinda kolaylıkla gözleyebiliyorlar.

MÜMKÜNSE, PASLANMAZ ÇELİKTEN BİR TERMOS YA DA CAMDAN YAPILMIŞ ŞİŞELER, KAPLAR KULLANALIM !

LET EVERYONE WHO HAS A WIFE / GIRLFRIEND / DAUGHTER KNOW PLEASE.
LÜTFEN EŞİ, KIZ ARKADAŞI YA DA KIZI OLAN TÜM ARKADAŞLARIMIZA İLETELİM.

Dr. Cengiz Camcı

Professor of Aerospace Engineering

The Pennsylvania State University

Bir cevap yazın